Ostatni start w tym sezonie [FOTO]

Ostatni start w 2020 roku na Mistrzostwach Polski, tym razem przełajowych w Kwidzynie zaliczyli zawodnicy „PREFBETU ŚNIADOWO” Łomża. Jak już nas zdążyli przyzwyczaić i tym razem nasi lekkoatleci wrócili z medalami.

W Kwidzynie spotkanie na Mistrzostwach Polski wyznaczyli sobie biegacze aż 4 kategorii (seniorzy, młodzieżowcy, juniorzy i juniorzy młodsi). Dało to ponad 500-set osób.

Nasi przełajowcy zdobyli trzy medale(wszystkie drużynowo) w tym dwa srebrne i jeden brązowy . Pierwszy medal za drugie miejsce wywalczyła niezawodna drużyna męska seniorów, która stanęła na podium już 9-ty rok z rzędu! Skład naszej ekipy to Przemysław Dąbrowski , Mateusz Demczyszak i Mateusz Niemczyk. Drugi srebrny medal przypadł drużynie młodzieżowców w składzie Rafał Pogorzelski, Radosław Mateusiak i Piotr Sadłowski. Bardzo dramatyczny przebieg miała rywalizacja wśród seniorek – informuje Andrzej Korytkowski

Panie z klubu „Prefbet Śniadowo-Łomża” w składzie Ewa Jagielska, Anna Szyszka i Monika Bytner-Kwiatkowska zgromadziły tyle samo punktów co LKS Pszczyna i o medalu brązowym decydował kolejny punkt regulaminu, który mówi, ze wyżej jest ta drużyna której trzeci, najsłabszy zawodnik jest wyżej w klasyfikacji, a tą była nasza Monika Bytner.

Co ciekawe najpierw sędziowie się pomylili i podali odwrotną kolejność…  Z pośród naszych zawodników indywidualnie najlepiej zaprezentował się student PWSIiP Rafał Pogorzelski, który w biegu na 8km otarł się o medal zajmując czwarte miejsce. Do medalu zabrakło zaledwie 5 sekund, a do drugiej lokaty siedem – dodaje Andrzej Korytkowski

Z kobiet najwyższą lokatę zajęła Ewa Jagielska na 4km była 7–ma a wśród panów Przemysław Dąbrowski na 8km wywalczył 9-tą lokatę. Warto w tym miejscu wspomnieć o Mateuszu Demczyszaku ( przybiegł 11-ty na dystansie 4 km) dla którego był to ostatni bieg na Mistrzostwach Polski. Tym medalem zakończył swoją wspaniałą karierę sportową w której zdobył 36 medali Mistrzostw Polski(w tym 9 dla PREFBETU), startował w Mistrzostwach Europy ,Świata oraz w Diamentowej Lidze. Co ciekawe 18 lat temu brał udział w swoich pierwszych mistrzostwach Polski w Kwidzynie.

W kategoriach młodszych startowało 6-ciu zawodników z czego 4-ech zdobyło punkty we współzawodnictwie sport dzieci i młodzieży, a najlepiej wypadli uczniowie Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży Dawid Likwiarz, Bartłomiej Folga i Karolina Dzwonkowska oraz Marek Kołakowski z LO w Zambrowie.

Dzięki tym „krążkom’’ udało się pobić klubowy rekord w ilości zdobytych medali w jednym sezonie.

Do tej pory w  historii najwięcej wywalczyliśmy 13 krążków, a od roku 2020 rekord klubu wynosi 15 medali (okraszonych rekordem Polski 4×400 U18) i to w roku gdzie było nam najciężej finansowo (i nie tylko)w całej naszej historii. Taka ciekawostka jako  klub na stadion miejski w Łomży w 2020 roku nie weszliśmy ani razu (podziękowania -Zambrów i Ełk oraz na wiosnę-SP9). Przyjdzie jeszcze czas na chłodne  podsumowanie tego wspaniałego sezonu, ale już teraz chciałbym podziękować tym wszystkim którzy się przyczynili do tego. Dziękuję naszym niezawodnym sponsorom, współpracownikom, samorządom, trenerom i oczywiście zawodnikom, dzięki którym ja również pobiłem swój rekord ilości medali Mistrzostw Polski zdobytych przez moich podopiecznych w jednym sezonie teraz rekord wynosi 12 krążków(było 9). Zmęczenie wielkie, ale warto było – dodaje na koniec – prezes klubu Andrzej Korytkowski