/

Stacja narciarska w Rybnie już otwarta! [FOTO]

Czynne wyciągi, dużo śniegu i prawdziwa radość z jazdy. Tak w krótkich słowach można opisać aktualną sytuację na stacji narciarskiej Rybno.

Już kilka chwil po godzinie 10:00 na stoku pojawili się pierwsi miłośnicy jazdy na nartach i snowboardzie. Wśród klientów nie zabrakło oczywiście dzieci i rodziców, ale można było zauważyć też wiele osób zaczynających swoją przygodę z jazdą na nartach.

Dla nas to taka rozgrzewka przed sezonem narciarskim. Niestety dalsze wyjazdy są praktycznie niemożliwe z uwagi na pandemię koronawirusa. Cieszymy się, że stacja wystartowała. Pierwszy raz byliśmy tutaj rok temu, przed sezonem i było bardzo fajnie dlatego jesteśmy dzisiaj – powiedziało nam małżeństwo, które na stok do Rybna przyjechało z Białegostoku

Niestety jazda w bieżącym sezonie będzie wyglądała troszkę inaczej. Bazując na aktualnych wytycznych, przepisach i zaleceniach wydanych przez GIS oraz MZiR na stacji narciarskiej w Rybnie wprowadzone zostały  dodatkowe procedury, które mają na celu zagwarantowanie  bezpieczeństwa wszystkim gościom oraz pracownikom, jak też limity osób korzystających z terenów narciarskich.

W tej chwili czynny jest jeden wyciąg, naśnieżyliśmy około 2 hektarów, dlatego dzisiaj może wejść 200 osób. Jeżeli będą przymrozki będziemy oddawać następne stoki. Pogoda nie do końca jest idealna bo mamy 0 stopni. Lepiej jakby było z kilka stopni mrozu, ale ten sztuczny śnieg jest jeszcze bardzo mocno zmrożony, więc powinno być dzisiaj nieźle – mówi właściciel stacji Mirosław Jankowski.

Rozpoczynamy trudny sezon z uwagi na pandemię COVID-19. To naprawdę świetne miejsce by rozpocząć przygodę z nartami, rozjeździć się czy nauczyć się szusować na snowboardzie. Stok jest fajnie przygotowany, bezpieczny. Obsługa jest zawsze miła i pomocna, więc na rozpoczęcie przygody z nartami ten stok jest idealny – powiedział nam kolejny narciarz

Przypomnijmy, że z zimowych atrakcji działa już lodowisko w Łomży Wieczorne szaleństwo na lodowisku w Łomży [FOTO]

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.