/

75 tysięcy złotych dla Orła Kolno i GKS Stawiski

fot. pixabay.com

Dzięki decyzji marszałka i zarządu ponad 1,5 mln zł z budżetu województwa trafi do 52 klubów z naszego województwa. Wśród beneficjentów znaleźli się także Orzeł Kolno i GKS Stawiski.

Pieniądze na działalność oraz promocję województwa trafią do ponad 50 klubów, które występują w niższych ligach. Najliczniej na konkurs ogłoszony 22 stycznia odpowiedziały drużyny piłkarskie.

Orzeł Kolno otrzymał 50 tysięcy złotych dofinansowania, a GKS Stawiski 15 tysięcy złotych.

– Chcemy, żeby sport w naszym regionie rozwijał się nie tylko na tym najwyższym poziomie, ale także w lokalnych rozgrywkach. Jest to niezbędne, aby pokazać potencjał sportowy całego województwa. Dlatego z naszego budżetu przekazujemy rekordowe środki – ponad 1,5 mln zł, również dla tych najmniejszych zespołów. Mamy nadzieję, że takie wsparcie pozwoli działać klubom także w trudnym czasie pandemii  – podkreśla marszałek Artur Kosicki.

Jest to kolejna pula wsparcia dla podlaskich zespołów sportowych. Wcześniej łącznie 1 mln zł otrzymało dziewięć klubów, które reprezentują nasze województwo w najwyższych klasach rozgrywkowych w Polsce (m.in. Jagiellonia, Ślepsk czy Lowlanders).

źródło: Wrota Podlasia