/

Kolejni nietrzeźwi na drogach. Jeden z nich miał 4 promile alkoholu

fot. Podlaska Policja

Policjanci z kolneńskiej „drogówki” wczoraj wyeliminowali z ruchu dwóch nieodpowiedzialnych kierujących. Mężczyźni kierowali jednośladami będąc pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

Mundurowi z kolneńskiej „drogówki”, w jednej z miejscowości w gminie Turośl, przed 18, zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało, że 29 latek miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Chwilę po tym, w tej samej miejscowości, policjanci zauważyli motorowerzystę, który nie miał kasku ochronnego. Już na początku rozmowy z mężczyzną funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 48 latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z Kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Sezon na jednoślady przed nami. Kolneńska Policja apeluje o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności przez wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym również przez motocyklistów i rowerzystów.

źródło: KPP Kolno