/

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy na drogach

fot. KPP Kolno

W miniony weekend, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kolneńskiej komendy wyeliminowali z ruchu trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli w piątek, po 14. 58-letni kierowca mercedesa jechał przez Borkowo z prędkością 107 kilometrów na godzinę. Mieszkaniec województwa mazowieckiego stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem w wyskości 500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. 

Z kolei w sobotę rano, w jednej z miejscowości w gminie Turośl, mundurowi zauważyli motorowerzystę, który przewoził pasażera bez kasku ochronnego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 46-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do lutego 2024 roku. Ponadto mężczyzna miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 

Ostatni z kierowców wpadł w ręce policjantów z kolneńskiej drogówki w sobotę, przed 19, na obwodnicy Stawisk. 45-letni kierowca audi przekroczył dozwoloną prędkość poza obszarem zabudowanym o 40 kilometrów na godzinę. W trakcie sprawdzania osoby w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Mieszkaniec województwa mazowieckiego za przekroczenie dopuszczalnej prędkości został ukarany mandatem karnym. Natomiast za kierowanie pojazdem, w okresie zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące, odpowie przed sądem.  

źródło: KPP Kolno