8 kierowców straciło prawo jazdy

fot. Podlaska Policja

Policjanci z kolneńskiej drogówki, tylko w weekend, zatrzymali 8 kierowcom prawa jady. Wszyscy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Miejsca przeprowadzonych kontroli były wskazywane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W majowy weekend, aż 8 kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli w sobotni ranek. 48-latek jechał audi przez Borkowo z prędkością 110 kilometrów na godzinę, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”. Kolejny kierowca stracił uprawnienia również w Borkowie, tuż po 9. 31-letni kierowca mercedesa przekroczył dopuszczalną prędkość o 69 kilometrów na godzinę. Natomiast po 11 w Kątach, policjanci zatrzymali do kontroli 48-latka. Kierowca volvo jechał z prędkością 113 kilometrów na godzinę. Mężczyzna tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 63 kilometry na godzinę. Kolejni kierowcy „wpadli” na policyjny radar w niedzielę. Jako pierwszy został zatrzymany do kontroli kierowca mercedesa. 43-latek jechał przez Borkowo z prędkością 107 kilometrów na godzinę. Kilkanaście minut póżniej, w tej samej miejscowości, swoje uprawnienia do kierowania starciła 34-latka kierująca bmw. Kobieta jechała z prędkością 101 kilometrów na godzinę, gdzie również obowiązuje „piećdziesiątka”. Zaś po 16, w Kątach, na policyjny radar „wpadł” kierujący bmw. 36-latek jechał z prędkością 123 kilometrów na godzinę. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 73 kilometry na godzinę. Jako ostatni został zatrzymany do kontroli kierowca toyoty. 42-latek jechał na „pięćdziesiątce” z prędkością 127 kilometrów na godzinę. Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące, zostali ukarani mandatami, a ich konta zasiliło 10 punktów karnych. 

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.

Apelujemy o rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drod