Nietrzeźwy kierowca wjechał w ogrodzenie

fot. KPP Kolno

Policjanci z Posterunku Policji w Stawiskach zatrzymali nietrzeźwego kierowcę audi. Mieszkaniec powiatu kolneńskiego wjechał w ogrodzenie jednej z prywatnych posesji i odjechał.

Wczoraj, przed południem, kolneńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o samochodzie, który zniszczył ogrodzenie jednej z prywatnych posesji w gminie Stawiski. Na miejscu mundurowi ustalili markę pojazdu oraz kierunek jego ucieczki. Już po kilkunastu minutach, w sąsiedniej miejscowości, policjanci zauważyli poszukiwane audi, które wjeżdzało na posesję. Okazało się, że za kierownicą siedział 35-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikomu nic się nie stało. Policjanci zatrzymali 35-latkowi prawo jazdy. Zgodnie z Kodeksem karnym, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji.

Policjanci przypominają: „Piłeś – nie jedź! Każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia”.